Top

Lemur má srdce na dlani

Dobrovoľnícka činnosť býva často prehliadaná a nedocenená. Je však skvelé, že sa čoraz viac ľudí v rôznych vekových kategóriách nezištne zapája a pomáha tam, kde je to najviac potrebné. 

My v agentúre si uvedomujeme silu a dôležitosť dobrovoľníctva, a čo je najlepšie, každá z nás sa orientuje v inom sektore, kde je potrebné priložiť ruku k dielu. Máloktorý dobrovoľník sa chváli komu, kde a ako pomohol, preto sme boli prekvapené a zároveň aj vďačné, že sme získali ocenenie Srdce na dlani 2020 v kategórii Firemné dobrovoľníctvo.

Diplom nám do agentúry prišiel ešte minulý rok – keď sme všetci sedeli pre lockdown na homeoffice. Po dlhej covidovej prestávke sme boli nadšené, že si toto ocenenie môžeme prevziať v rámci slávnostného odovzdávania, ktoré sa konalo 29. marca 2022 v priestoroch Východoslovenského múzea. Srdce na dlani sme dostali za dobrovoľnícke aktivity a podporu dobrovoľníckeho sektora za rok 2020 a taktiež za pomoc pri tvorbe pracovných zošitov pre marginalizované skupiny v čase prvého lockdownu, kedy školy boli zatvorené a deti sa nemali ako vzdelávať. 

Spolu s ďalšími ocenenými sme si prevzali diplom od predsedu Košického samosprávneho kraja Rastislava Trnku a riaditeľky Dobrovoľníckeho centra Košického kraja Miroslavy Langerovej. Bolo inšpirujúce sedieť v jednej miestnosti s toľkými ľuďmi, ktorí konajú a šíria dobro. 

Dobrovoľnícke centrum Košického kraja, ĎAKUJEME, že sme mohli byť súčasťou skvelého a inšpiratívneho galavečera. Po dvoch rokoch sme si to náramne užili.

Sim Ďurkovič