Organizácia podujatia Umenie na Hrnčiarskej ulici Košice

Výstava a spoločné maľovanie obrazu

V júli 2014 sme pre KRUK, n.o. pripravili podujatie s názvom Umenie na Hrnčiarskej.

Ulička remesiel sa naplnila vôňou temperových a akrylových farieb. Svoju tvorbu predstavila štvorica nadaných maliarov z východného Slovenska. Vystavené maľby s rôznymi motívmi doplnili kresby detí z Centra voľného času a veľký obraz, ktorý spoločne vytvorili najmladší návštevníci uličky. Podujatie Umenie na Hrnčiarskej sa uskutočnilo 31. júla od 15:00 do 19:00 hod.

hrnciarska_umenie-723x1024

Súčasťou podujatia boli aj kreatívne dielne pod vedením Jána Gálla, na ktorých sa malí aj veľkí naučili základy kresby. Návštevníci uličky si vyskúšali svoje zručnosti na veľkom plátne, kde mohli na časť obrazu akrylovými farbami namaľovať čo len chceli. Z čiastkových obrazov vznikla pestrá mozaika, ktorú neskôr darujeme niektorej z inštitúcii v našom meste, aby mohla naďalej tešiť Košičanov aj návštevníkov metropoly východu.

Podujatie Umenie na Hrnčiarskej je súčasťou projektu „Prechádzky uličkou remesiel“ realizovaného neziskovou organizáciou Košice región umenia a kultúry, n.o., ktorý je podporený Ministerstvom kultúry SR. Cieľom projektu je zvýšenie kultúrno-spoločenskej hodnoty Hrnčiarskej ulice v Košiciach a vzbudenie záujmu o existujúce remeslá. Partermi podujatia boli spoločnosť MY HOME – www.maliarskeplatno.sk a tlačiareň C-PRESS.

Poskytnuté služby: Organizácia podujatia na kľúč, tlačový servis, grafické spracovanie propagačných materiálov, fotografovanie.

Ukážky výstupov: kosickespravy.sk, teraz.sk, Rádio Regina (živé vysielanie a záznam do relácie)

Prelistujte si bulletin: issuu.com

Radi zorganizujeme podujatie na kľúč podľa vašich požiadaviek.

Kontaktujte nás ešte dnes.

umenie-na-hrnciarskej-10

Prípravy otestovali nielen naše logistické ale aj naše „lego“ schopnosti. Na foto jedna z vystavujúcich výtvarníčok, Ľubica Oberučová.

umenie-na-hrnciarskej-01

Na uličke bolo plno. Jedným z najväčších lákadiel bolo okrem výstavy spoločné maľovanie obrazu. Na foto jeden z vystavujúcich výtvarníkov, Jonsy Gáll, s nádejnou maliarkou.

umenie-na-hrnciarskej-09

Budúci umelci boli mediálnymi hviezdami. A Mimka fotí a fotí 🙂

umenie-na-hrnciarskej-08

 Spoločné dielo návštevníkov podujatia.

umenie-na-hrnciarskej-07

 Uličkou prešlo viac ako 1000 návštevníkov.

umenie-na-hrnciarskej-06

 Kde neboli vystavené obrazy, tam práve nejaké vznikali.

umenie-na-hrnciarskej-05

 Umelecké diela zaplnili celú uličku.

umenie-na-hrnciarskej-04

 Veronika kreslila a kreslila.

umenie-na-hrnciarskej-03

 Aj Michal kreslil a kreslil 🙂

umenie-na-hrnciarskej-02

 Janka s jednou z účastníčok podujatia a ich spoločným dielkom.

 

Veronika Samková