Top
Foto: archív LEMUR

Sociálne siete inak alebo spovedáme známych Košičanov na tému ekológia

Príspevky na sociálne siete sa dajú poňať aj kreatívnejšie ako kreatívne. Pre facebookový profil Za čistejší východ sme v agentúre vymysleli krátke „osvetové“  videorozhovory so známymi Košičanmi, ktorí sa vyjadrujú na tému potreby ochrany životného prostredia.

Aby sme čo najviac oslovili a upútali širokú verejnosť, rozhodli sme sa ísť cestou kontaktovania košických umelcov či známych tvárí. Ľudia sa radi stotožnia so svojím obľúbencom a tiež mu veria viac ako úplne neznámemu človeku. A my robíme radi veci inak.

Veronika Rabada s Danom Sabolom a Andreou Bercik z agentúry LEMUR.
Fotograf Daniel, speváčka Veronika Rabada a copywriterka Aďka.

Zámerom bolo vytipovať si osobnosti z rôznych oblastí, rôzneho veku a profesie, aby bol záber čo najširší.

Kolcun, Stašák i sestry Velďákové

O svoj vzťah k separovaniu odpadu, triedeniu kuchynského bioodpadu a podobne sa už s nami postupne stihli podeliť napríklad košický sprievodca, glosátor a spisovateľ Milan Kolcun, spevák Peter Stašák, atlétky sestry Velďákové, speváčka Veronika Rabada či zakladateľ OZ Save Nature by Čivas Ladislav Stupák.

Peter Stašák s Danom Sabolom a Andreou Bercik z agentúry LEMUR.
Fotograf Daniel, copywriterka Aďka a pán Stašák.

Sociálne siete nemusia byť na jedno kopyto. Dá sa to aj inak

„Je to veľmi milá práca, ktorá je skôr zábavou. Snažila som sa zúročiť svoje dlhoročné kontakty z  novinárskej profesie a vymyslieť pre klienta niečo netradičné a pritom nevtieravo náučné, aby sa povedomie o ekológii šírilo nenásilnou formou. Osobnosti reagujú nesmierne pozitívne, všetci sú mimoriadne ochotní a dokonca v pohode absolvujú aj náš jemne zákerný test separovania odpadu,“ prezrádza s úsmevom naša senior copywriterka Andrea Bercik.

Kým ona stojí za obsahovou časťou, samotné natáčanie videí má pod palcom Daniel Sabol. “Je to super, vždy sa na to veľmi teším. Takáto práca je ako za odmenu,” konštatuje spokojne.

Andrea Bercik

Zbožňujem písanie čohokoľvek - článkov, kníh, postov, veršov, nákupných zoznamov :-) Rovnako rada a vášnivo čítam, ideálne s mliečnou čokoládou v ruke. Milujem umenie, rada a nahlas sa smejem a najradšej by som nonstop cestovala. Som novinárka, vydavateľka, autorka, editorka a copywriterka.