Stromček prianí splnil vyše 150 vianočných želaní

Košice, 21. december 2020 – Vďaka iniciatíve Stromček prianí sa na Štedrý deň rozžiaria očká 62 deťom zo sociálne slabších rodín v komunitných centrách v Košiciach, Ružomberku a vo Zvolene. 

Stromček prianí organizujú IT-čkári zo spoločnosti GlobalLogic Slovakia v Banskej Bystrici, v Košiciach a v Žiline v spolupráci s organizáciou Úsmev ako dar, ktorá pomáha rodinám v núdzi už od roku 2017. Vďaka iniciatíve sa podarilo za 4 roky splniť 189 detských želaní.

Rok 2020 prežíva celý svet ťažko, nevynímajúc rodiny v zložitej životnej situácii. Tento rok sme podali pomocnú ruku vyše 2 000 rodinám, ktoré často zo dňa na deň prišli o základný zdroj obživy, o prácu a hrozila im strata bývania a následné vyňatie detí do ústavnej starostlivosti štátu. My, tretí sektor, aj štátne vedenie tomu musíme spoločne zabrániť. Kľúčovými partnermi sú však, z našich skúseností, skutočne zodpovedné firmy, ktoré pre nás majú otvorené dvere. Takou je aj GlobalLogic Slovakia, kde sú ľudia, ktorým záleží na tom pomáhať iným aj v tomto náročnom období,” vyjadril sa Radoslav Dráb z organizácie Úsmev ako dar.

Každé dieťa si zaslúži pekné Vianoce

Zapojení kolegovia na chvíľu zabudli na IT svet a pustili sa do čítania vianočných želaní detí a hľadania správneho darčeka. Aj v tomto roku, kedy je potreba pomoci citeľná ešte viac, sa s radosťou zhostili svojej úlohy, zisťovali správnu veľkosť, farbu, spoznávali rozprávkových hrdinov a balili vysnívané darčeky do vianočného papiera.

„Stromček prianí je pre nás – kolegov a kolegyne, milou tradíciou. Vnímame, aké nesmierne dôležité je, aby každé dieťa aspoň počas vianočných sviatkov zabudlo na trápenia a potešilo sa vysnívanému darčeku. A obzvlášť deti, ktoré nemajú v živote toľko šťastia ako my. Za pomoci dobrovoľníkov z radov kolegov Ježiško nakúpi týmto „našim“ deťom darčeky a spoločne sa tešíme, že vieme pomôcť. Pretože každé dieťa si zaslúži pekné Vianoce,” hodnotia kolegovia Mojmír a Róbert z banskobystrickej pobočky GlobalLogic Slovakia.  

Keď Vianoce trvajú celý rok 

Je vždy radosť prísť do GlobalLogic Slovakia, pretože tím ľudí vo firme je otvorený a ochotný hľadať riešenia, či už medzi sebou, ale aj s podporou vedenia. Týždenne sme dostávali informácie o vykonaných krokoch tímu z IT firmy, ktorý už štvrtý rok robí mnohým rodinám na Slovensku radostnejší život tým, že im pomáha pripraviť skutočné Vianoce s darčekmi, o ktorých sa deťom ani nesnívalo. GlobalLogic Slovakia nám pomáha aj pri nástupe detí do škôl či záchrane rodín pred vysťahovaním, vďaka čomu máme pocit, že Vianoce trvajú niekedy celý rok,” priznáva Radoslav Dráb z Úsmev ako dar.

V rámci spolupráce so združením Úsmev ako dar podporujú zamestnanci spoločnosti aj voľnočasové aktivity detí, krúžkovú činnosť či zabezpečujú nákup školských pomôcok. Spoločnými silami zrevitalizovali aj Vincentínum, ktoré poskytuje dlhodobé nájomné bývanie pre sociálne slabšie rodiny.

Strata zamestnania či znížený finančný príjem v dôsledku pandémie zasiahli veľký počet rodín náhle a nečakane. IT sektor patrí k odvetviam, ktoré dokážu pomerne dobre fungovať aj pri súčasných obmedzeniach. Odhodlanie pomôcť je preto tento rok nielen v predvianočnom období ešte silnejšie ako inokedy. Chcel by som sa poďakovať všetkým zamestnancom firmy, ktorí sa do tejto pomoci zapojili, venovali svoj čas, financie a energiu, aby radosť z vianočného darčeka mohli prežiť aj deti, ktoré v to možno ani nedúfali. Veď každé dieťa by si malo nájsť balíček pod vianočným stromčekom,” vyjadril sa Štefan Lacko, Delivery Head, Košice Center, GlobalLogic Slovakia.

Koncom roka 2020 sa centrála spoločnosti GlobalLogic Slovakia presťahovala na novú adresu do Business Centre Košice lll. Nábytok zo svojich starých firemných priestorov darovala Úsmevu ako dar na ďalšie využívanie.  

Foto: Global Logic

Kontakt pre médiá:

Kristína Kertészová – Head of Marketing, GlobalLogic Slovakia 

Mobil: +421 948 724 859  Mail: kristina.kerteszova@globallogic.com

www.globallogic.sk

GlobalLogic Slovakia

GlobalLogic je lídrom vo vývoji produktov vo všetkých fázach životného cyklu, ktorý vďaka kombinácii poznatkov v oblasti chip-to-cloud softvérových riešení a bohatých skúseností z rôznych odvetví pomáha svojim zákazníkom navrhovať, vyvíjať a uvádzať na trh produkty a služby novej generácie. Majstrovské spojenie dizajnu, komplexného vývoja a expertízy pri uvádzaní riešení do života umožňuje firme zabezpečiť svojim globálnym zákazníkom vynikajúce výsledky. Spoločnosť so sídlom v americkom Silicon Valley má dizajnové a produkčné centrá po celom svete, vďaka čomu ponúka zákazníkom z odvetvia telekomunikácií, automobilovej výroby, zdravotníckej starostlivosti, technológií, médií a zábavného priemyslu, výroby či polovodičov všetky výhody globálnej prítomnosti na trhu. GlobalLogic má na Slovensku centrálu v Košiciach a pôsobí tiež v Banskej Bystrici a v Žiline.

Úsmev ako dar

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar je najstaršou a najväčšou mimovládnou organizáciou pôsobiacou v oblasti náhradnej starostlivosti a pomoci ohrozeným rodinám na Slovensku.

Podporuje deti a mladých v centrách pre deti a rodiny (CDR – bývalé detské domovy), pomáha mladým po odchode z CDR. Vzdeláva záujemcov o náhradné rodičovstvo a sprevádza náhradné rodiny. Pomáha rodinám v ťažkých životných situáciách, rozširuje rodinné kruhy okolo dieťaťa, aby rodina ostala spolu a buduje centrá na pomoc rodinám v núdzi. Sieťuje a vzdeláva odborníkov, profesionálov i dobrovoľníkov. Spoločnosť Úsmev ako dar za podpory partnerov stavia na celom území Slovenska sieť krízových centier a projekty modelového sociálneho nájomného bývania pre rodiny v núdzi.

Edita Hilgartová

Mojou vášňou je písanie, preto som sa, čuduj sa svete, ocitla aj v Lemuri na pozícii komunikačnej špecialistky. Starám sa o PR komunikáciu našich klientov a redakčne pokrývam magazíny, ktoré vydávame. V kolektíve som známa najmä svojou hláškou „ty koksó".