Tlačový brífing: Minister zahraničných vecí SR ocenil prácu riaditeľa najväčšej IT spoločnosti na východe

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ivan Korčok absolvoval pracovnú cestu do metropoly východu. Po stretnutí s predstaviteľmi mesta Košice navštívil 2. najväčšieho zamestnávateľa v regióne východného Slovenska. Súčasťou tejto návštevy bolo slávnostné odovzdávanie Zlatej plakety ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. 

Ivan Korčok ocenil bývalého generálneho riaditeľa spoločnosti T-Systems Slovakia Daniela Giebela, ktorý sa po 5-ročnom pôsobení v Košiciach presúva v rámci koncernu Deutsche Telekom na pozíciu do Holandska. Zlatú plaketu získal Daniel Giebel za osobnú angažovanosť pri rozvoji inovácií a znalostnej ekonomiky na Slovensku.

Daniel Giebel zohral kľúčovú úlohu v rozvoji firmy, ktorá sa dnes dostala na špičku. Tím sa internacionalizuje a v celej spoločnosti je vidieť jeho veľmi jasný rukopis. Ako minister zahraničných vecí som sa ho rozhodol symbolicky oceniť a  poďakovať sa mu za jeho prácu. Spoločnosť je v Košiciach strategickým zamestnávateľom a zároveň je mimoriadne významná z pohľadu celej republiky. Záleží nám na tom, aby tieto miesta ostali zachované a aby aj naďalej pribúdali,” vysvetlil Ivan Korčok, minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Ide o prvú medailu, ktorú Ivan Korčok v ministerskej pozícii udelil.

Cítim sa skutočne poctený týmto ocenením. Veľmi mi záleží na hospodárskom rozvoji regiónu nielen kvôli nášmu podnikaniu v tejto oblasti, ale aj preto, že vidím významný potenciál u ľudí vo východoslovenskom regióne poskytovať služby globálnym klientom. Je to dobrá správa pre svet, ktorý oceňuje kvalitu prichádzajúcu zo Slovenska nielen v automobilovom priemysle, ale aj v oblasti IT, a je to zároveň aj dobrá správa pre biznis v tomto prostredí,” vyjadril sa ocenený Daniel Giebel.

Naša práca

Pri tejto príležitosti bolo našou prácou zabezpečiť tlačový brífing zástupcov spoločnosti T-Systems Slovakia pred pozvanými médiami a rovnako pripraviť a distribuovať tlačovú správu, ktorá priblížila ocenenie a celú návštevu ministra I. Korčoka.

tlacovy brifing
foto: T-Systems Slovakia
tlacovy brifing

Výstupy mediálneho brífingu

Edita Hilgartová

Mojou vášňou je písanie, preto som sa, čuduj sa svete, ocitla aj v Lemuri na pozícii komunikačnej špecialistky. Starám sa o PR komunikáciu našich klientov a redakčne pokrývam magazíny, ktoré vydávame. V kolektíve som známa najmä svojou hláškou „ty koksó".